Wyposażenie łazienki osoby niepełnosprawnej. Co powinno się w niej znaleźć?

Osoby niepełnosprawne mogą często samodzielnie korzystać z łazienki. Kluczowe jest w tym przypadku odpowiednie wyposażenie, z którym można uzyskać łatwy dostęp do sanitariatów. Jak dostosować łazienkę do potrzeb osoby niepełnosprawnej?

Sprzęty do łazienki dla osoby niepełnosprawnej – przegląd

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę wyposażenia, z którym łazienka dla osoby niepełnosprawnej staje się jeszcze łatwiejsza, bezpieczniejsza i wygodniejsza w codziennym użytkowaniu.

Wśród elementów wyposażenia, które umożliwiają prostsze utrzymanie higieny osobie niepełnosprawnej, znajdują się:

– Prysznic dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – najczęściej prysznice są bez brodzika, co ułatwia dojazd wózkiem. Prysznic wyposażany jest także w siedzisko oraz w łatwą w obsłudze kotarę lub w ściankę ze szkła.
– Umywalka dla osoby niepełnosprawnej – umieszczona jest na komfortowej wysokości, aby łatwo z niej korzystać. Stosuje się też specjalne lustra.
– Toaleta dla osób niepełnosprawnych – dostosowana pod kątem swojej wysokości, ze stabilną deską toaletową.
– Uchwyty dla osób niepełnosprawnych – za ich pomocą można łatwiej korzystać z sanitariatów. Dostępne są uchwyty proste i kątowe, także ruchome.
– Podnośniki ścienne i mobilne – podnośniki dla niepełnosprawnych pozwalają na łatwe przenoszenie osoby niepełnosprawnej z wózka na inne sprzęty. Podnośniki mogą być montowane do ściany, sufitu lub mobilne.

Gdzie zakupić wyposażenie do łazienki dla osoby niepełnosprawnej?

Aktualnie potrzebne wyposażenie do łazienki przeznaczone dla osób niepełnosprawnych można zakupić w wielu sklepach prowadzących sprzedaż artykułów likwidujących bariery. Są one oferowane zarówno w sklepach działających stacjonarnie, jak i w tych dostępnych online.

Na wyposażenie dla osób niepełnosprawnych potrzebne do korzystania z łazienki można otrzymać dofinansowanie. Jest ono udzielane również na wykonanie remontu łazienki, między innymi na poszerzenie otworu drzwiowego, likwidację progu, wyłożenie łazienki okładziną z płytek.

Sklepy zajmujące się sprzedażą wyposażenia dla osób niepełnosprawnych mogą pomóc w uzyskaniu dofinansowania.

Views:
519
Article Categories:
Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *