Stylowa elewacja. Przetestuj klasyczne i modne kolory z programami do projektowania

Elewacja budynku może przybierać różne formy – nowoczesny minimalizm czy tradycyjny przepych. Wybór odpowiednich wariantów wykończenia, w tym także farb elewacyjnych, nie powinien być zatem dziełem przypadku. Najlepiej przetestować różne połączenia. Do tego celu warto zastosować programy do projektowania elewacji.

Jak pomalować elewację?

Chcesz nadać elewacji swojego domu stylowy wygląd, ale nie wiesz, jakie materiały i kolory wybrać? Nie chcesz kupować farb w ciemno? W takim przypadku warto zastosować program do projektowania elewacji, z którym można łatwo i szybko przetestować wiele wariantów kolorów i dobrać te najlepiej dopasowane.

Oprogramowanie to przygotowuje wizualizacje 2D oraz wizualizacje 3D elewacji, dlatego umożliwia zobaczenie efektu prac jeszcze przed ich rozpoczęciem. Używają go nie tylko biura architektoniczne i projektowe – teraz może skorzystać z niego każdy zainteresowany.

Jak korzystać z programów do projektowania elewacji?

Programy do projektowania elewacji oferowane są w wielu wariantach. Najprostsze umożliwiają pokolorowanie ścian budynku za pomocą przeglądarki internetowej. Inne to bardziej złożone systemy przeznaczone do instalacji na komputerze.

Swój projekt elewacji najlepiej przygotować na bazie zdjęcia budynku – wtedy programy do projektowania ścian zewnętrznych budynków pozwalają na załadowanie fotografii. Potem wystarczy tylko wybrać kolory i zaznaczyć konkretne elementy budynku, by go pomalować. Da się też zmieniać kolory stolarki, dachu. Swoje propozycje można zapisać na dysku lub wydrukować.

Views:
539
Article Categories:
Budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *