Sprzedaż mieszkania: jakie korzyści daje obsługa biura nieruchomości?

Mieszkanie można sprzedawać samodzielnie, ale można także zwrócić się po pomoc do biura nieruchomości Katowice. Kiedy warto wybrać takie wsparcie? Jakie usługi może zaoferować swoim klientom pośrednik nieruchomości? Sprawdzamy!

Biuro nieruchomości – kiedy warto z niego skorzystać?

Firmy jak biura nieruchomości posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w transakcjach nieruchomości. Dzięki temu mogą wyręczyć swoich klientów w sprawach związanych ze znalezieniem kupującego czy idealnego lokum.

Jako że sprzedaż mieszkania krok po kroku jest dość czasochłonną i złożoną procedurą, wielu właścicieli lokali mieszkalnych decyduje się na pomoc biura nieruchomości w przeprowadzeniu całej transakcji.

Pomoc pośrednika nieruchomości jest wówczas wielokierunkowa – dotyczy zarówno przygotowania mieszkania do sprzedaży, jak i obsługi klientów zainteresowanych zakupem. W efekcie transakcja jest nie tylko prostsza i wygodniejsza, lecz także szybsza z punktu widzenia właściciela nieruchomości.

Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości?

Sprzedanie mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości odbywa się w poniższych krokach:

1. Wybór biura nieruchomości – warto zdecydować się na biuro z dużym doświadczeniem, oferujące kompleksową obsługę.
2. Podpisanie umowy z biurem nieruchomości – umowa na wyłączność to większa skuteczność, pozwala też na obniżenie kosztów związanych z obsługą.
3. Przygotowanie mieszkania do transakcji – biuro prowadzi kompleksowy home staging i przygotowuje zdjęcia lokalu niezbędne do wystawienia oferty.
4. Poszukiwanie klientów – biuro może wyszukiwać ich w swoich bazach i wystawić ogłoszenie na swojej stronie i w różnych portalach ogłoszeniowych.
5. Obsługa klientów zainteresowanych lokalem – biuro odpowiada na ich pytania, oprowadza po mieszkaniu.
6. Podpisanie umowy kupna / sprzedaży nieruchomości – gdy klient jest zainteresowany zakupem, biuro umawia go z właścicielem w celu podpisania notarialnej umowy kupna / sprzedaży nieruchomości.

Koszt obsługi biura nieruchomości wynosi najczęściej od 1% do 3% wartości nieruchomości.

Zatem zarówno sprzedaż, jak i kupno mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku są znacznie łatwiejsze niż przy samodzielnym prowadzeniu transakcji. Właśnie dlatego z pomocy biur korzysta obecnie tak wielu klientów – zarówno właścicieli mieszkań, jak i osób, które poszukują dla siebie najlepszego lokum.

Views:
489
Article Categories:
Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *