Rolety wewnętrzne – jak dobrać najlepsze rolety do okien?

Rolety montowane od wewnątrz są najprostszym sposobem, aby osłonić okna w domu i w mieszkaniu. Jak wybrać najlepsze rolety wewnętrzne? Jak odświeżyć te, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie?

Rodzaje wewnętrznych rolet okiennych – porównanie

W sprzedaży można znaleźć wiele typów producent rolet wewnętrznych, które różnią się od siebie swoją budową oraz funkcjami.

– Mini rolety, roletki – mają najprostszą konstrukcję i są najtańsze. Składają się z usztywnianego materiału nawijanego na wał i obsługiwane są za pomocą łańcuszka.
– Rolety w kasecie – mają taką samą budowę jak mini rolety, ale umieszczone są w ochronnych kasetach i dodatkowo mogą być wyposażone w prowadnice boczne. Dzięki temu wyglądają estetycznie i są lepiej zabezpieczone przed zabrudzeniem.
– Rolety dzień/noc – są podobne do rolet kasetowych, ale składają się z dwóch warstw materiału z naprzemiennie ułożonymi paskami blokującymi i przepuszczającymi światło. Zależnie od ustawienia rolety można uzyskać dopasowany do potrzeb stopień zaciemnienia pomieszczenia.
– Rolety rzymskie – wykonane z tkaniny, po złożeniu układają się w ozdobne falbany. Mogą zastąpić firanki.
– Rolety plisowane, plisy – mają kształt harmonijki, mogą być rozciągnięte na dowolnej wysokości okna.

Jak wybrać najlepsze rolety wewnętrzne?

Jakie rolety wewnętrzne do okien plastikowych lub drewnianych wybrać? Wszystko zależy od oczekiwań kupującego, dlatego warto przeanalizować plusy i minusy każdego typu rolety i dopasować ich wygląd do gustu.

Przy zamawianiu rolet potrzebne będzie pobranie wymiarów okna. Dokładne informacje, jak mierzyć rolety wewnętrzne, można znaleźć na stronach internetowych firm wykonujących je na zamówienie.

Jak odświeżyć wygląd wewnętrznych rolet okiennych?

Masz już rolety wewnętrzne, ale przestały wyglądać atrakcyjnie? W takim przypadku nie musisz kupować nowych osłon – wystarczy, że odświeżysz te, które już masz. Jak odnowić rolety wewnętrzne?

W pierwszej kolejności rolety warto dokładnie umyć, aby usunąć zgromadzony na nich kurz. Należy robić to delikatnie i nie uszkodzić materiału. W przypadku rolet rzymskich tkaninę można zdjąć z konstrukcji i wyprać w pralce.

Drugim sposobem, aby odnowić rolety, jest zakupienie nowego materiału, gdy mechanizmy nadal działają sprawnie. W tym celu należy zdjąć roletę, rozwinąć ją i pobrać szerokość i długość materiału. Następnie należy zamówić materiał i zamontować go na wale z użyciem kleju lub dwustronnej taśmy klejącej oraz zamocować do niego profil końcowy.

Views:
408
Article Categories:
Wnętrza

Comments

  • Zastanawiam się nad zakupem rolet wewnętrznych, ten artykuł dość dobrze rozjaśnił mi sprawę.

    Jola 21 maja, 2021 12:54 pm Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *