Projekt domu z lokalem usługowym – jak połączyć te dwie rzeczy?

Jeśli planujesz budowę własnego domu, a jednocześnie prowadzisz własną działalność gospodarczą, mamy dobrą wiadomość: możesz spróbować połączyć te dwie kwestie. Czym charakteryzuje się budynek mieszkalny jednorodzinny z funkcją usługową i dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Projekty domów z częścią usługową – z myślą o przyszłości

Tego rodzaju projekty domów są szczególnie interesujące dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub planują rozpocząć ją w stosunkowo niedalekiej przyszłości. Niewątpliwą zaletą posiadania biura w domu jest fakt, że klientów można przyjmować o dowolnych porach, a ewentualne odwołane spotkanie (będące jedynym w ciągu dnia), jakkolwiek irytujące, nie powoduje konieczności bezcelowego dostania się do biura i powrotu z niego.

Kwestią, o której nie można zapomnieć, jest również oszczędność pieniędzy. Z reguły dojazdy to koszt rzędu nawet kilkuset złotych w skali miesiąca – co oznacza, że spora kwota pozostanie w kieszeni po stworzeniu domu z lokalem usługowym. Również koszty najmu lokalu znikają, tworząc tym samym kolejną oszczędność.

Co istotne, takie rozwiązanie jak najbardziej da się wprowadzić w życie, jednak trzeba pamiętać o odpowiednim rozdzieleniu poszczególnych fragmentów budynku. Chodzi o to, by klienci i domownicy nie krępowali się nawzajem swoją obecnością.

Projekty domów z częścią usługową – co wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim, nawet jeśli działalność jest dopiero w sferze marzeń czy planów – mimo wszystko warto już na etapie budowy domu uwzględnić przestrzeń pod nią. Odpowiednie zaadaptowanie projektu nie powoduje znaczącego zwiększenia kosztów. Biorąc natomiast pod uwagę, że urządzanie lokalu można zostawić na przyszłość – oznacza to, że na samym starcie nie dochodzi do żadnych dużych inwestycji. Dopiero w momencie, w którym działalność ma się rozpocząć – można przejść do remontowania i urządzania pomieszczeń biurowych.

Podczas wybierania najlepszej opcji, należy zwrócić baczną uwagę na to, by projekt domu z lokalem usługowym był dokładnie dopasowany do potrzeb określonego rodzaju działalności. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że wewnątrz zmieści się wystarczająca ilość biurek lub innego rodzaju sprzętów.

Dodatkowo – warto ulokować część biurową w miejscu, które będzie łatwe do zauważenia z ulicy. To nie tylko sprawi, że potencjalni klienci być może przyjdą do nas sami, ale również ułatwi dotarcie do celu osobom, które umówiły spotkanie. Dzięki temu można uniknąć ryzyka, że postronna osoba będzie chodzić po części prywatnej posesji w poszukiwaniu lokalu usługowego.

Jaką działalność można prowadzić w ten sposób?

Domy mieszkalne z wbudowanym lokalem usługowym sprawdzą się przy naprawdę wielu typach działalności. Wśród nich wskazać można między innymi salony fryzjerskie, ale również zakłady mechaniki samochodowej czy auto detailingu. Odpowiednio przygotowany lokal, może okazać się odpowiedni również pod biuro rachunkowe czy projektowe.

Warto pamiętać, że w domu można przygotować również przestrzeń dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą czy freelancerów.

Views:
793
Article Categories:
Budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *