Ogród marzeń – oryginalne rośliny formowane

Dzięki niezwykłym roślinom formowanym każdy ogród może zyskać wyjątkowy wygląd. Czym są rośliny formowane? Do jakiego ogrodu będą pasowały? Jak je do niego wprowadzić? Na te i inne pytania odpowiedzą nam specjaliści z centrum ogrodnicze ogrodykolakowscy.pl.

Rośliny ozdobne w niebanalnych formach

Natura nadaje krzewom i drzewom różnorodne kształty. Ogrodnik za pomocą odpowiednich narzędzi może je zmieniać, by tworzyć niebanalnie prezentujące się rośliny dekoracyjne.

Formowane rośliny ozdobne przybierają różne kształty. Najczęściej to kule i stożki, lecz mogą być to także inne formy – sześciany, bałwanki, spirale, słupy.

Do formowania najczęściej wybierane są silnie krzewiące się gatunki roślin iglastych i liściastych, między innymi bukszpan, cis, tuja czy ligustr. Ciekawy efekt można uzyskać też z sosną, świerkiem, modrzewiem i choiną.

Do nowoczesnego i klasycznego ogrodu

Dzięki roślinom formowanym można stworzyć ogród marzeń w każdym stylu – nowoczesnym i klasycznym.

Oryginalne rośliny formowane świetnie wyglądają we współczesnych, minimalistycznych ogrodach, mogą być dekoracją ogródków skalnych – skalniaków, a także tworzyć ciekawe kompozycje w klasycznych ogrodach francuskich.

Ciąć samemu czy kupić gotowe?

Aby samemu stworzyć wyjątkowe rośliny ozdobne o niecodziennych formach, potrzeba odpowiedniego gatunku krzewu lub drzewa, narzędzi do formowania, nawozów, a także… czasu.

Dla niecierpliwych osób, które chciałyby, aby w ich ogrodzie pojawiły się rośliny formowane, najlepszym wyborem będą gotowe sadzonki, które można zakupić w różnych wariantach kształtów i wysokości w dobrych szkółkach ogrodniczych.

Views:
562
Article Categories:
Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *