Niewielka łazienka z prysznicem oraz pralką: jak ją urządzić?

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką może być prawdziwym wyzwaniem. Odpowiednie rozplanowanie poszczególnych sprzętów jest dość skomplikowane w niewielkim pomieszczeniu, dlatego warto poświęcić odrobinę uwagi na to, by wyglądało ono odpowiednio, a przy tym było funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę?

Dokładnie planuj

W przypadku niewielkich łazienek – działanie bez planu może nieść za sobą katastrofalne skutki. Dlatego też, przeglądając bogaty asortyment sklepu tanialazienka.com, postaraj się dobrze przemyśleć układ swojej łazienki. Tylko w ten sposób uzyskasz pomieszczenie, w którym zmieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty, a Ty – nie będziesz musieć otwierać kabiny prysznicowej, by skorzystać z toalety.

Postaraj się podzielić dostępną przestrzeń na konkretne strefy – tę przeznaczoną do prania, sanitarną, higieniczną oraz miejsce pod umywalkę. Najbliżej drzwi powinna znajdować się toaleta, a prysznic (i umywalka, jeśli wystarczy na nią przestrzeni) – bardziej w głębi. Miej przy tym świadomość, że klasyczny prysznic może się po prostu nie zmieścić, dlatego konieczne może okazać się zastosowanie niestandardowych rozwiązań.

Nowoczesne prysznice bez brodzików

Jednym z wyżej wskazanych, stosunkowo nowych rozwiązań, są specjalne prysznice bez brodzików. Te ostatnie zajmują sporo miejsca i, co za tym idzie, nie są dobrym rozwiązaniem do niedużych łazienek. Modną ostatnimi czasy opcją jest zastosowanie prysznica z brodzikiem wykonanym z kafelek. Równie niedużo przestrzeni zajmuje kabina typu walk-in z brodzikiem ultra slim.

Unikaj masywnych mebli – Twoim sprzymierzeńcem jest prostota. Ciężka umywalka, choć może być prawdziwą dekoracją, w niedużym pomieszczeniu sprawi tylko, że będzie ono klaustrofobiczne. Proste bryły bez nadmiarów zdobień są idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej łazienki.

Mała łazienka z wanną – czy to możliwe?

Wiele osób uwielbia codzienne kąpiele w przyjemnej pianie. Ci, którzy zdecydowali się na zakup mieszkania z niedużą łazienką obawiają się, czy rezygnacja z wanny jest koniecznością. Dla tych osób dobra wiadomość: istnieje szansa, że wanna zmieści się w pomieszczeniu.

Wystarczy zastosować możliwie jak najbardziej kompaktową, nowoczesną wannę bez szerokich brzegów. Aby dodać jej funkcjonalności, możesz zdecydować się na montaż specjalnej ścianki, dzięki której połączysz funkcję wanny i prysznica w jednym. Pamiętaj jednak, by wybrać możliwie jak najkrótszy model wanny: dzięki temu nie zajmiesz sobie zbędnie i tak niewielkiej powierzchni, jaka jest dostępna.

Views:
678
Article Categories:
Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *