Dlaczego warto kupić mieszkanie z dala od centrum miasta?

Mieszkanie w centrum ma niewątpliwie swoje zalety, z których największą jest chyba to, że wszędzie jest wówczas blisko. A jakie korzyści niesie ze sobą wybór peryferyjnych dzielnic i osiedli? Dzisiaj przyglądamy się bliżej właśnie tej kwestii: oto dlaczego warto kupić mieszkanie z dala od centrum miasta.

Niższe ceny

W gęsto zabudowanym centrum trudno o tereny pod nowe inwestycje deweloperskie. Takie nieruchomości, jeśli już powstają, osiągają zwykle zawrotne ceny. To oznacza, że większości osób zainteresowanych lokum w sercu miasta pozostaje zakup na rynku wtórnym.

Jeśli jednak wolisz zainwestować w nowe mieszkanie, ale w przystępniejszej cenie – wybierz przedmieścia, gdzie powstaje wiele nowoczesnych nieruchomości (co wiąże się też z większym wyborem).

Więcej przestrzeni

Jak wspomniano wyżej, centra cierpią z reguły na deficyt przestrzeni. Konsekwencją tego jest panująca tam ciasnota: wąskie chodniki, wysokie budynki ocieniające ulice, nieustanne problemy z parkowaniem. Inaczej wygląda sytuacja na obrzeżach, gdzie znacznie łatwiej jest napotkać rozległy trawnik czy wolne miejsce parkingowe albo zobaczyć horyzont.

Mniej hałasu i zanieczyszczeń

Miasto to nieustanny ruch, w tym ruch samochodowy. Tysiące poruszających się pojazdów są źródłem nieustannego szumu. Centrum to też dźwięki innego typu: koncerty, wydarzenia sportowe, obchody uroczystości państwowych, juwenalia…

Na przedmieściach życie toczy się zwykle z mniejszym natężeniem, mniej intensywny jest też ruch na drogach. To sprawia, że można się tam cieszyć ciszą i czystszym powietrzem.

Bliżej natury

Z obrzeży o wiele szybciej i łatwiej niż z centrum wydostaniesz się całkowicie poza miasto. Jeśli więc lubisz spędzać czas na łonie przyrody, lepiej dla Ciebie będzie, gdy zamieszkasz na przedmieściach. Stąd będziesz miał bliżej do lasu, na łąkę, nad rzekę lub jezioro.

Jeśli chciałbyś kupić mieszkanie w spokojnej okolicy w pobliżu Trójmiasta, koniecznie zapoznaj się z inwestycjami Euro Stylu w Rumii. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html.

Views:
623
Article Categories:
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *