Deszczownica – jaką i dlaczego wybrać?

Armatura ma ogromny wpływ na wygląd każdej łazienki. Jednym z elementów, którego nie powinno w niej zabraknąć, jest deszczownica. Przyjrzyjmy się jakie modele warto wziąć pod uwagę, aranżując to dość skomplikowane pod względem urządzania miejsce.

Rodzaje deszczownic

Łazienka to jedno z pomieszczeń, które oprócz wyglądu musi odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością. To, jakie deszczownice wybierzemy, będzie miało wpływ nie tylko na odbiór aranżacji. Armatura powinna być przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu. Wśród dostępnych propozycji wyróżnić można te, które montuje się bezpośrednio na ścianie. Są to modele zwane natynkowymi, gdyż wszystkie elementy są dobrze widoczne – zazwyczaj obok baterii lub przytwierdzonego do płytek panelu mamy dodatkowym element. Tego typu deszczownice sprawdzą się nie tylko w przypadku pryszniców, ale też wanien. To doskonałe rozwiązanie do klasycznych łazienek, w których chcemy mieć dodatkową alternatywę dla tradycyjnej słuchawki prysznicowej.

Jeśli zależy nam jednak na bardziej minimalistycznej i nowoczesnej aranżacji, dobrym pomysłem będą propozycje podtynkowe. W tym przypadku większość elementów ukryta jest pod kafelkami, w wyniku czego całość prezentuje się nowatorsko i stylowo. Wśród dostępnych produktów można znaleźć zarówno modele montowane na ścianie, jak i te przeznaczone do konstrukcji sufitowej.

Inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając deszczownicę

Kupując deszczownice do domu, dobrze jest przyjrzeć się materiałom, z jakich zostały wykonane. Przez ciągły kontakt z wodą lepiej stawiać na produkty o właściwościach antykorozyjnych. Poszczególne modele występują też w różnych kształtach i rozmiarach. Obok niezwykle popularnych serii okrągłych, sporym zainteresowaniem cieszą się propozycje kwadratowe. Nie dość, że wyglądają niezwykle nowocześnie, to dodatkowo mają sporą powierzchnię natryskową, co docenią osoby lubiące brać szybki, a zarazem konkretny prysznic. Średnica powinna być jednak adekwatna do wymiarów prysznica lub wanny – zbyt duży rozmiar może powodować chlapanie. Obok sposobu instalacji deszczownicy spore znaczenie ma także to, czy jest ona statyczna, czy ruchoma. Jeśli zależy nam na możliwości manipulowania strumieniem wody oraz zmiany kierunku – lepiej przyjrzeć się produktom z opcją przesuwania.

Warto rozważyć również kolor. Tradycyjny chrom jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, jednak nie sposób przejść obojętnie obok serii w odcieniach złota, modnej miedzi lub malowanych na czarny mat. Ważne, żeby wybrana deszczownica pasowała do pozostałej umiejscowionym we wnętrzu armatury oraz pozostałych elementów aranżacji.

Views:
647
Article Categories:
Aktualności · Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *