Czy warto kupić mieszkanie na Białołęce? Oto 3 argumenty za!

Białołęka to jedna z dzielnic Warszawy, gdzie prowadzi się wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Gdy zastanawiasz, się, czy warto kupić tu swoje mieszkanie, sprawdź 3 argumenty za podjęciem tej decyzji!

1. Niskie ceny mieszkań

Pierwsze mieszkanie może być większe. Zamieszkaj na Tarchominie. Jeżeli nie chcesz rezygnować z większej przestrzeni, ale także nie zamierzasz wydawać na nią sporej sumy, pomyśl o warszawskiej Białołęce.

Białołęka, a także położone na niej osiedla, w tym Tarchomin, oferują tanie mieszkania w Warszawie. Podczas gdy w pobliżu centrum wydatki dochodzą już do około 12 tysięcy zł za mkw., na Białołęce można nadal kupować je w cenach na poziomie rozpoczynającym się od około 8 tysięcy zł za mkw.

To właśnie niskie ceny powodują, że mieszkania na Białołęce są kupowane tak chętnie przez osoby poszukujące własnego „M”. W porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy jest ona korzystną lokalizacją, która wyróżnia się przystępnymi kosztami zakupu mieszkania zarówno od dewelopera, jak i z rynku wtórnego.

2. Łatwy dostęp do terenów zielonych

Jeżeli chcesz mieć zieloną przestrzeń do wypoczynku na wyciągnięcie ręki, zamieszkaj na Tarchominie lub na innym osiedlu znajdującym się na Białołęce. Lokalizacja dzielnicy powoduje, że amatorzy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu mogą bez problemów skorzystać tu z licznych terenów, które zachęcają do spacerów i uprawiania sportów.

W okolicy Białołęki znajdują się rezerwaty przyrody – Łęgi Czarnej Strugi oraz Ławice Kiełpińskie, gdzie gniazduje wiele gatunków ptaków. Czekają też inne tereny zielone dla tych, którzy nie chcą tracić kontaktu z dziką przyrodą podczas mieszkania w mieście.

3. Dobra komunikacja

Jednym z częstych argumentów wysuwanych przeciwko nabyciu mieszkania na Białołęce jest oddalenie dzielnicy od centrum Warszawy. Jednak nawet pomimo położenia na obrzeżach oferuje ona dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej i pozwala na szybkie dotarcie do centrum własnym autem.

Do dyspozycji są połączenia komunikacji miejskiej, dzięki którym można dostać się do linii metra, linii tramwajowych lub bezpośrednio do innych lokalizacji w Warszawie.

Pozytywną zmianą dla mieszkańców Białołęki stało się też otwarcie mostu Curie-Skłodowskiej, a także przeprowadzenie generalnego remontu ulicy Modlińskiej, co spowodowało skrócenie czasu dojazdu do centrum.

Views:
757
Article Categories:
Nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *