3 pomysły na ogród przed domem jednorodzinnym – jak go urządzić?

Ogród znajdujący się przed wejściem do domu stanowi reprezentacyjną część całej posesji. Jak go urządzić? Oto ciekawe pomysły na zaaranżowanie tej przestrzeni!

1. Ogród w stylu śródziemnomorskim

Gdy wybieramy projekt domu jednorodzinnego w stylu tradycyjnym, w takiej sytuacji świetnym uzupełnieniem będzie ogród w stylu śródziemnomorskim. Obecnie tego typu ogrody cieszą się dużym powodzeniem i nie są bardzo trudne w utrzymaniu.

Aby wykreować śródziemnomorski ogród przed domem jednorodzinnym, należy wykorzystać do niego elementy jak donice w antycznym stylu z zasadzonymi krzewami i kwiatami, ozdobne murki kamienne oraz proste ścieżki z kamienia lub żwiru.

2. Nowoczesny przedogródek

Jako uzupełnienie projektu domu w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzi się współczesny, prosty, ale elegancki ogródek. Jak go zaaranżować?

Do dyspozycji są różne warianty, między innymi można zdecydować się na dekoracyjne trawy, kompozycje w donicach, rabaty żwirowe, trawnik, rośliny formowane, na przykład bukszpany albo tuje przycięte w ozdobne kule, stożki lub spirale.

3. Ogród przed domem w stylu orientalnym

Intrygującą propozycją będzie także przedogródek nawiązujący do orientu. Jak urządzić ogród przed wejściem do domu w orientalnym stylu?

Tutaj świetnym pomysłem może być zastosowanie ogródka skalnego, roślin ozdobnych jak miniaturowe bonsai oraz dekoracyjnych elementów jak lampiony. Ścieżka może być wykonana z kamienia albo z drewna. Taki ogród może sprawdzić się w każdym miejscu – także wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona.

Views:
479
Article Categories:
Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *